StaonArt & Decorations

☰ Menu

Blog

Tipy a triky profesionálních malířů

Tipy a triky profesionálních malířů

 

1) Správný výběr barev a nářadí

V dnešní době vám v obchodě prodají v podstatě co prodavači chtějí a co potřebují prodat (mají z toho větší provize, je jim jedno jak dopadne výsledek, protože je zde předpoklad, že pokud se to nepovede, tak je to Vaše chyba a většina zákazníků nepříjde do obchodu vrátit barvu nebo nářadí). Doporučujeme navštívit specializované obchody na prodej barev. V hobby marketech jsou prodavači sice vyškoleni, ale pochybuji, že mají zkušenosti s každým typem barvy, to nemá ani profesionální malíř po několika letech. Každý malíř a i řemeslník pracuje s osvědčeným materiálem.

- Pokud malujete s barevnými odstíny, tak si trochu barvy odlijte (cca 0,1 - 0,2dcl) do nějaké nádoby pro případné zamalování oděrek nebo špinavých ploch v budoucnu, barva se pak lépe spojí a nebude vidět zamalované místo. Doporučujeme malovat s kvalitními barvami, které vám neudělají fleky.

 

 

2) Neudělejte si nepořádek aneb zakrývání, zalepování, maskování

- Zelupujte přesně kolem oken, zárubní, podlahových lišt - tato příprávná práce se vám vyplatí ve finále v čase stráveném na malířských pracech.

- Pásky odlepujte po malbě co nejdříve, nejlépe pokud jsou ještě pásky trochu vlhké od malby, jdou totiž lépe sundat. Jakmile barva na pásce zaschne

a vy pásku začnete např. ze zárubní odlepovat po týdnu, tak ji prostě budete horko těžko sundávat.

- Podlahy zakryjte zakrývací folií a okraje zalepte páskou. 

 

3) Kde najdete inspiraci pro malování - barvy, dekory

Prohlédněte si náš eshop www.malirskesablony.cz kde naleznete spoustu inspirace pro Váš interiér i fasádu

 

4) Úklid

Čím lépe si zakryjete podlahy, okna, dveře apod. tím méně budete muset uklízet. 

 

5) Co znemená "Obřezávání"

- Obříznout znamená namalovat hůře přístupná místa válečkem nebo štetcem, zejména pak rohy stropů a stěn, hrany zárubní, podlahových lišt, rúzných konstrukcí připevněných na stěnách apod.

- Něco můžete udělat stětcem, ale nejrychlejší je obřezávat tyto plochy malým válečkem nebo rohovým válečkem (na plochy strop - stěna)

 

6) Vychytávky na malování si nekupujte

Speciální novinky typu stříkací pistole nebo plnící válečky barvou jsou prostě nanic, nejenže se s tím budete trápit a rozčilovat, ale vyhodíte i peníze. Použijte klasiku - válečky velké na velké plochy, malé na obřezávání hran a rohů, štětec na hůře přístupná místa. Klasika je klasika

 

Máte o naše služby zájem? Kontaktujte nás

info@staon.cz +420 777 262 865