StaonArt & Decorations

☰ Menu

Blog

Písmomalířství a reklamní malba

Písmomalířství

 

Písmomalířství je tradiční technologie psaní a malování. Základní oblastí pro písmomalířství neboli ruční malování jsou jak nápisy, tak kresby obrazů, které se provádějí na rozdílné druhy materiálů. Může se jednat nejen o papír, který je tradiční, ale také o plechový podklad, podlahy domů, jejich fasády, interiéry stěn domů a bytů, skleněné povrchy, kameninové dlažby a také dřevěné materiály a povrchy.

 

Použití písmomalířství

 

Proto se s nápisy shledáváme jak na stěnách v interiéru, fasádách, autech, tak na motorkách, lodích i letadlech. Moderní je v poslední době malovat na různé části těla. Děti preferují malby na obličej, umělecky zamření lidé pak volí nápisy a obrazce na jiné části svého těla.  Také maturanti a jubilanti ocení jedinečně zhotovené a originální nápisy na pohárech a darovacích předmětech.

 

Novodobé využití písmomalířství

 

Další novodobé využití písmomalířství se projevuje v oblasti výroby reklam. Poté dochází k vyhotovení grafického návrhu návrhu, k jeho zpracování a také k výrobě s konečnou realizací zhotovené aplikace. Aplikace firemních znaků, log a reaklamních napisů můžeme klasickým způsobem, což je malba nebo polepem. V dnešní době existuje nepřeberné množství reklamních fólií jak do interiéru, tak i k venkovnímu použití.

 

Podle návrhu zadavatele je provedena i malba na fasádu domů, beton, ploty, dřevo, ocel, ale atypické materiály jako guma. V neposlední řadě jsou prováděny svatební oznámení, reklamní letáky, vizitky, prospekty, orientační systémy, banery, vývěsné štítky, kalendáře, motivační nápisy či orientační texty.

 

 

Aplikace písmomalířství v praxi

 

Pokud tedy chcete, aby vaší firmu zdobil jedinečný vícebarevný nebo jednobarevný firemní text nebo logo, pak si můžete nechat do interiéru nebo na fasádu namalovat jakékoliv nápisy, názvy firem, adresu sídla, kontaktní údaje, reklamní nápisy, dekorativní vícebarevné prvky apod. V tomto případě se fantazii meze nekladou a my dokážeme vytvořit technologické postupy vhodné k vašim představám.

 

Výhody písmomalířství

 

Písmomalířství umožňují umístit cílenou reklamu na fasády budov, na kterých by jiné řešení a jiné využití nebylo možné. Zároveň aplikace nápisu, loga nebo ilustrace nevyžaduje mechanický zásah do omítky, takže nedojde k jejímu poškození nebo narušení. Písmomalířství je ideální pro štíty, které už jsou zatepleny. Písmomalířství je tak elegantním řešením venkovní reklamy, která je dobře viditelná a neruší ráz okolí. Jednotlivé části se dají lehce zviditelnit logem organizace, firmy či názvem restaurace.

Máte o naše služby zájem? Kontaktujte nás

info@staon.cz +420 777 262 865