Imitace betonů

Imitace litých betonů se často vytváří pomocí různých materiálů a technik, aby se dosáhlo vzhledu a textury skutečného betonu. Tyto techniky jsou často používány v interiérovém designu a architektuře.

Imitace litého betonu CEM7 - Chomutov

Vysoká odolnost

Skvělá cena

Snadná údržba

Kde Imitaci Betonů použít?

Imitace litého betonu CEM7 - Chomutov

INTERIÉR

Provádíme certifikované aplikace dekorativních italských stěrek do interiérů i na fasády. Protože na současném trhu existuje nespočet různých dekorativních názvů, tak Vám rádi s výběrem porádíme, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem na tel.: +420777262865 nebo email info@staon.cz

Imitace litého betonu CEM7 - Praha Holešovice 3

CENA

Cena realizací závisí na použitých materiálech, efektech, odstínech, velikostí a složitostí ploch. Imitace betonů lze pigmentovat v omezené škále.

Realizace

Provádíme certifikované aplikace dekorativních italských stěrek do interiérů i na fasády. Protože na současném trhu existuje nespočet různých dekorativních názvů, tak Vám rádi s výběrem porádíme, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem na tel.: +420777262865 nebo email info@staon.cz

Historie techniky Imitace Betonů

 

Historie imitace betonu sahá až do starověku, kdy byly různé kultury a civilizace schopny vytvářet materiály, které vizuálně i strukturálně připomínaly beton. Imitace betonu byla využívána především k vytváření dekorativních prvků a architektonických zdobení. Několik příkladů historických forem imitace betonu zahrnuje:

 1. Starověký Řím:

  • Římané byli mistři v používání betonu ve svých stavbách, ale také vytvářeli dekorativní povrchy, které připomínaly vzhled mramoru nebo jiných kamenných materiálů. Tato technika byla často používána při výrobě freskových maleb a reliéfů.
 2. Faux Marmor v Renesanční Itálii:

  • Během renesance v Itálii byla velmi oblíbená technika známá jako faux marmor, což znamená falešný mramor. Umělci vytvářeli malby, které imitovaly vzhled mramoru na různých površích, včetně nábytku a architektonických prvků.
 3. Betón v 19. století:

  • S rozvojem moderního betonu v 19. století bylo možné začít vyrábět betonové produkty s různými povrchy. Některé z těchto výrobků byly navrženy tak, aby imitovaly přírodní kameny nebo jiné materiály.
 4. Betony v umění a architektuře 20. století:

  • Ve 20. století, s nástupem moderní architektury a designu, začaly vznikat nové materiály a techniky pro imitaci betonu. To zahrnuje použití různých povrchových úprav, barviv a lakování.

Dnes jsou technologie a materiály pro imitaci betonu mnohem sofistikovanější. Moderní metody zahrnují použití speciálních omítek, barvících látek, laminátů, tapet a dokonce i digitálních tisků, což umožňuje věrně reprodukovat vzhled betonu na různých materiálech. Imitace betonu se stala populárním prvkem v interiérovém designu a architektuře, umožňujícím esteticky atraktivní výsledky s nižšími náklady než skutečný beton.

Nevíte si rady?

Před realizací je možné vyrobit vzorek dané aplikace, aby klient mohl vidět naživo jak jeho vybraný odstín bude v interiéru vypadat, vytvoření vzorku je zcela ZDARMA. Vzorníky dekorativních aplikací máme pro naše zákazníky připravené na větších deskách, které vozíme přímo na zakázku, aby investor/klient/zákazník mohl vidět jak bude dekorace vypadat přímo na vybrané ploše. Konzultace po celé ČR je také zdarma. Budeme velice rádi pokud nás kontaktujete a probereme detaily realizace.