Dekorativní stěrky

Dekorativní stěrky patří k nejčastějším prvkům moderní architektury dneška. Výhodou je fakt, že vzhled můžeme ovlivnit již při jeho tvoření a můžeme ho při realizaci pigmentovat, strukturovat, hladit, leštit a brousit. Proto vzniká nepřeberné množství efektů a kombinací do interiéru. Mezi vlastnosti dekorativních stěrek řadíme jak odolnost vůči poškrábání, tak dobrou přilnavost na různé podklady, ale také především omyvatelnost. Proto je vhodný jak pro stěny, podlahy i stropy. U ekologických dekorativních omítek je důležitý vliv na zdravé klima v interiérech.

Dekorativní betonová stěrka s geometrickými pruhy v měděném laku - realizace Praha

Nabídka dekorativních stěrek

Provádíme certifikované aplikace dekorativních italských stěrek do interiérů i na fasády. Protože na současném trhu existuje nespočet různých dekorativních názvů, ve kterých se zákazník a někdy i architekt těžko vyzná, tak vám rádi poskytneme jednoduchý přehled typů stěrek včetně jejich využití. Se stěrkami lze kouzlit a vyhovíme i nejnáročnějším zákazníkům.
Patinová stěrka - Patina Jantar Slc Vlc od Staon.cz

Co přesně realizujeme?

Realizujeme italské luxusní stěrky, dekorativní stěrky či ekologické omítky od renomovaných evropských výrobců, především Stucco Italiano, Metalissa, Claywall, Cem 7, Epox One, Caparol, STO. Je možné vybrat si jednotlivé dekorativní techniky v mnoha různých odstínech. Betonové stěrky, Cementové stěrky na podlahu i stěny, Terazzo stěny, kamenné stěny,  ekologické dekorativní omítky, epoxidové stěrky na podlahy, stěny i do koupelen, imitace litých betonů, marocký štuk tzv. Tadelakt, antický štuk, Travertino, Marmorino, Imitace pohledového betonu, imitace kamenných materiálů a dřevěných obkladů, antické povrchy, antické zeminy, mramorové efekty, metalické efekty a malířské dekorativní techniky.

Imitace litého betonu CEM7 - Praha Holešovice 3
Je nasnadě, že každý z nás nemůže vybudovat nosnou konstrukci právě z tohoto materiálu – a to kvůli technickým parametrům či z finančního hlediska. Někdy počítáme s přiznáním betonových konstrukcí jako pohledových, ale bohužel se někdy povrch nezdaří či výsledná práce není taková, jakou si investor prací nebo architekt představoval. V tom případě přicházejí na řadu techniky imitace betonu.

Kde se stěrky aplikují?

Dekorativní italské techniky je možné použít v interiéru – obývací pokoje, kuchyně, koupelny, ložnice, i komerčních prostorech – restaurace, recepce, hotely, luxusní restaurace, výstavní expozice, prodejní prostory, reprezentační místnosti. Dále je možné tyto techniky, v omezené míře, použít i na fasádách kde především vyniknou techniky imizující obložený kámen, imitace pohledového betonu, mramoru a spoustu dalších, jedná se o velmi obsáhlé množství efektů, které někdy vzniknou originálně pouze na jednom použitém projektu.
Benátský štuk s reliéfním logem BD Gemma
Imitace litého betonu CEM7
Epoxidová broušená stěrka na schodiště v RD
Dekorativní betonová stěrka - Předboj

Cena realizací závisí na použitých materiálech, efektech, velikostech a složitostí ploch. Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou či dotazem ohledně vašich představ.

Nevíte si rady?

Před realizací je možné vyrobit vzorek dané aplikace, aby klient mohl vidět naživo jak jeho vybraný odstín bude v interiéru vypadat, vytvoření vzorku je zcela ZDARMA. Vzorníky dekorativních aplikací máme pro naše zákazníky připravené na větších deskách, které vozíme přímo na zakázku, aby investor/klient/zákazník mohl vidět jak bude dekorace vypadat přímo na vybrané ploše. Konzultace po celé ČR je také zdarma. Budeme velice rádi pokud nás kontaktujete a probereme detaily realizace.