Betonové stěrky

Betonová dekorativní stěrka pro stěny je moderní a stylový způsob, jak přidat jedinečný vzhled a texturu do interiéru nebo exteriéru vašeho domova.

Dekorativní betonová stěrka s geometrickými pruhy v měděném laku - realizace Praha

Vysoká odolnost

Skvělá cena

Snadná údržba

Kde Betonovou stěrku použít?

Betonová stěrka - Sotio Praha

INTERIÉR

Provádíme certifikované aplikace dekorativních italských stěrek do interiérů i na fasády. Protože na současném trhu existuje nespočet různých dekorativních názvů, tak Vám rádi s výběrem porádíme, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem na tel.: +420777262865 nebo email info@staon.cz

Betonová stěrka broušená na fasádě

FASÁDY

Fasádní betonové stěrky jsou skvělým způsobem, jak zdůraznit estetiku budovy, zároveň poskytují ochranu a odolnost vůči vnějším vlivům. Před výběrem specifického typu fasádní stěrky je důležité zvážit požadavky na design, odolnost a klimatické podmínky dané oblasti.

Realizace a odstíny

Provádíme certifikované aplikace dekorativních italských stěrek do interiérů i na fasády. Odstíny lze namíchat do daných barev v RAL, NCS i vlastních individuálních receptur dle požadavků zákazníka. Protože na současném trhu existuje nespočet různých dekorativních názvů, tak Vám rádi s výběrem porádíme, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem na tel.: +420777262865 nebo email info@staon.cz

Historie Betonové stěrky

Historie betonové stěrky sahá do antiky, ale moderní forma tohoto materiálu vznikla v 20. století. Zde je stručný přehled vývoje betonových stěrek:

Antika a Středověk:

  1. Římská Architektura: Římané používali směsi z vápna, vápence a písku na vytváření omítek a stěrek, které pokrývaly jejich budovy.

  2. Tradiční Středověké Techniky: V průběhu středověku se zachovaly některé tradiční metody výroby omítek, ale technologie nebyla tak rozvinutá.

20. století:

  1. Rozvoj Cementového Průmyslu: S rozvojem cementového průmyslu ve 20. století začaly vznikat moderní betonové směsi, které se staly základem pro betonové stěrky.

  2. Průmyslová Revoluce: V průběhu průmyslové revoluce začaly vznikat nové technologie a postupy pro výrobu stavebních materiálů, včetně betonových stěrek.

21. století:

  1. Inovace V Designu A Technologii: V posledních desetiletích bylo do betonových stěrek začleněno mnoho inovací v designu a technologii, což zahrnuje nové barevné možnosti, textury a vylepšené techniky aplikace.

  2. Stěrky Pro Venkovní Povrchy: Moderní betonové stěrky se staly populární pro venkovní povrchy, jako jsou fasády, terasy, chodníky a další, díky svým estetickým a odolným vlastnostem.

Současnost:

  1. Různorodost Materiálů: Dnes jsou betonové stěrky dostupné v různých formách, od tradičních cementových směsí po polymerní a dekorativní stěrky, které nabízejí různé vlastnosti a estetické možnosti.

  2. Stěrky Jako Designový Prvek: Betonové stěrky se staly důležitým designovým prvkem v moderní architektuře a interiérech, poskytující jedinečný vzhled a texturu.

Historie betonových stěrek je spojena s postupným vývojem stavebních materiálů a technologií. Dnes jsou betonové stěrky rozsáhlým a inovativním segmentem ve stavebním průmyslu, který poskytuje moderní a estetické řešení pro různé povrchy a prostředí.

Nevíte si rady?

Před realizací je možné vyrobit vzorek dané aplikace, aby klient mohl vidět naživo jak jeho vybraný odstín bude v interiéru vypadat, vytvoření vzorku je zcela ZDARMA. Vzorníky dekorativních aplikací máme pro naše zákazníky připravené na větších deskách, které vozíme přímo na zakázku, aby investor/klient/zákazník mohl vidět jak bude dekorace vypadat přímo na vybrané ploše. Konzultace po celé ČR je také zdarma. Budeme velice rádi pokud nás kontaktujete a probereme detaily realizace.