Podlahové stěrky

Cementové a epoxidové stěrky na podlahy jsou populárním materiálem v oblasti interiérového designu a podlahových povrchů. Tyto stěrky, známé také jako mikrocement nebo epoxidová stěrka, mají několik výhod a vlastností, které je činí oblíbenými pro různé prostředí.

Dekorativní Epoxidová broušená stěrka v koupelnách - Tenisový areál Bukovice

Vysoká odolnost

Skvělá cena

Snadná údržba

Kde podlahové stěrky použít?

Dekorativní Epoxidová broušená stěrka na podlaze v koupelnách - Tenisový areál Bukovice

INTERIÉR - podlahy i stěny

Cementové nebo epoxidové stěrky lze aplikovat jak na podlahy, tak i stěny aby výsledný efekt v interiéru byl totožný a vytvářel tak bezespárý povrch. Protože na současném trhu existuje nespočet různých dekorativních názvů, tak Vám rádi s výběrem porádíme, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem na tel.: +420777262865 nebo email info@staon.cz

Dekorativní Epoxidová broušená stěrka na podlaze v koupelnách - Tenisový areál Bukovice

CENA

Cena realizací závisí na použitých materiálech, efektech, odstínech, velikostí a složitostí ploch. Podlahové stěrky lze pigmentovat do odstínů ze vzorníků RAL i NCS. Individuální odstíny na zakázku také rádi připravíme.

Realizace

Provádíme certifikované aplikace dekorativních italských stěrek do interiérů i na fasády. Protože na současném trhu existuje nespočet různých dekorativních názvů, tak Vám rádi s výběrem porádíme, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem na tel.: +420777262865 nebo email info@staon.cz

Historie stěrek na podlahu

Historie cementových a epoxidových stěrek na podlahu sahá do minulosti, ale moderní trendy a technologie v oblasti jejich použití v interiérovém designu a stavebnictví zaznamenaly větší rozvoj v posledních desetiletích.

 1. Starověká a středověká doba:

  • V minulosti byly podlahy často pokryty různými materiály, včetně kamene, dlažby nebo dřeva. Při pohledu na historické architektury lze vidět použití různých povrchových materiálů, ale tehdejší technologie neumožňovaly vytváření tenkých vrstev cementových stěrek, jaké známe dnes.
 2. Renesanční a barokní období:

  • V renesanci a baroku bylo oblíbené používání různých druhů omítek a malovaných dekorativních vzorů na podlahách a stěnách. Nicméně, tyto omítky nebyly vždy založeny na cementu, jak je známe dnes.
 3. 19. a 20. století:

  • S rozvojem technologií v oblasti stavebnictví, včetně výroby cementu, začaly vznikat nové možnosti pro použití cementových materiálů na podlahy. Nicméně, tehdejší postupy a materiály nebyly tak specializované a sofistikované jako dnešní.
 4. Poslední desetiletí:

  • Od poloviny 20. století a zejména v posledních desetiletích začaly cementové stěrky získávat na popularitě. Moderní technologie a postupy umožňují vytvářet tenké vrstvy cementových stěrek, které jsou vhodné pro různé typy podkladů a nabízejí estetickou a funkční alternativu k tradičním podlahovým materiálům.

Dnes jsou cementové stěrky na podlahu oblíbeným prvkem v interiérovém designu, zejména v moderních a průmyslových stylech. Jejich schopnost poskytovat vzhled betonu, odolnost a širokou škálu designových možností přispívá k jejich rostoucí popularitě ve světě designu interiérů a architektury.

Nevíte si rady?

Před realizací je možné vyrobit vzorek dané aplikace, aby klient mohl vidět naživo jak jeho vybraný odstín bude v interiéru vypadat, vytvoření vzorku je zcela ZDARMA. Vzorníky dekorativních aplikací máme pro naše zákazníky připravené na větších deskách, které vozíme přímo na zakázku, aby investor/klient/zákazník mohl vidět jak bude dekorace vypadat přímo na vybrané ploše. Konzultace po celé ČR je také zdarma. Budeme velice rádi pokud nás kontaktujete a probereme detaily realizace.