Terazzo stěny

Terazzo stěrky na stěny jsou elegantní a decentní řešení pro interiéry, které kombinují klasický vzhled terazzo broušené cementové stěrky. Barevných variant a kombinací je nespočet. Tyto stěny zdůrazňují jedinečný charakter terazzo designu s jemným broušením, vytvářející hladký povrch s decentním leskem nebo matem. Oživují prostor svými pestrobarevnými částečkami mramorových kamínků a poskytují trvanlivost a odolnost, což z nich činí atraktivní volbu pro moderní a stylové interiéry.

Terazzo stěny - cementová broušená stěrka s viditelnými drobnýmy kamínky

Vysoká odolnost

Skvělá cena

Snadná údržba

Kde terazzo stěny použít?

Terazzo stěrka na stěny - cementová broušená stěrka s viditelnými barevnými kamínky - TERAZZO WALLS by STAON.CZ

INTERIÉR

Terazzo stěrky na stěny lze aplikovat jak v interiérech, tak i na fasádách. Provádíme certifikované aplikace dekorativních italských stěrek do interiérů i na fasády. Protože na současném trhu existuje nespočet různých dekorativních názvů, tak Vám rádi s výběrem porádíme, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem na tel.: +420777262865 nebo email info@staon.cz

Terazzo stěrka na stěny - cementová broušená stěrka s viditelnými barevnými kamínky - TERAZZO WALLS by STAON.CZ

CENA

Cena realizací závisí na použitých materiálech, efektech, odstínech, velikostí a složitostí ploch. Terazzo stěny lze pigmentovat do odstínů ze vzorníků RAL i NCS. Drobné kamínky dle výběru. Individuální odstíny na zakázku také rádi připravíme.

Realizace

Provádíme certifikované aplikace dekorativních italských stěrek do interiérů i na fasády. Protože na současném trhu existuje nespočet různých dekorativních názvů, tak Vám rádi s výběrem porádíme, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem na tel.: +420777262865 nebo email info@staon.cz

Historie TERAZZA

Terazzo má bohatou historii, která sahá až do starověku. Zde je stručný přehled historie terazza:

Starověk a Řím:

  • Mramor a Vápenec: Původ terazza lze vysledovat do starověkého Říma, kde byl používán jako způsob recyklace odpadu z kamenných prací. Mramorový a vápencový kámen byl kombinován s vápenným maltou.

  • Vytváření Mozaikových Podlah: Tento materiál byl původně používán k vytváření mozaikových podlah, které byly známy pro svou krásu a odolnost.

Renesance a Benátky:

  • Oživení v 15. a 16. století: Během renesance zažila terazzo oživení v Itálii, zejména v Benátkách. Benátské terazzo bylo vytvořeno smícháním mletého mramoru a vápenné malty.

  • Použití v Palácích a Kostelech: Terazzo bylo oblíbené pro svou dekorativní hodnotu a bylo často používáno v benátských palácích a kostelech.

18. a 19. století:

  • Rozvoj Techniky: Postupem času se technika výroby terazza zdokonalovala. V 18. a 19. století se začala používat lisovací zařízení pro vytváření desek terazza.

20. století a Moderní Období:

  • Popularita ve Spojených státech: Terazzo začalo být populární ve Spojených státech v průběhu 20. století. Bylo často používáno v obchodních budovách, nemocnicích a školách pro svou odolnost a snadnou údržbu.

  • Různorodost Designů: V průběhu času se rozšířila různorodost designů a barevných kombinací terazza, což z něj udělalo atraktivní materiál pro moderní architekturu.

Současnost:

  • Návrat K Tradičním Módním Trendům: V současné době terazzo zažívá návrat k tradičním módním trendům v designu interiérů. Je oblíbený pro svou univerzálnost, estetickou hodnotu a odolnost.

Terazzo si zachovává svou popularitu díky schopnosti poskytovat jedinečný designový prvek a zároveň být praktickým a odolným materiálem pro různé typy prostorů.

Nevíte si rady?

Před realizací je možné vyrobit vzorek dané aplikace, aby klient mohl vidět naživo jak jeho vybraný odstín bude v interiéru vypadat, vytvoření vzorku je zcela ZDARMA. Vzorníky dekorativních aplikací máme pro naše zákazníky připravené na větších deskách, které vozíme přímo na zakázku, aby investor/klient/zákazník mohl vidět jak bude dekorace vypadat přímo na vybrané ploše. Konzultace po celé ČR je také zdarma. Budeme velice rádi pokud nás kontaktujete a probereme detaily realizace.